STRZEMIĘ W STRZEMIĘ - Z PASJĄ DO JEŹDZIECTWA

Hodowla koni i jeździectwo w Wielkopolsce mają długą tradycję. Należymy do wiodących regionów w Polsce. To na naszym terenie działa ponad 100 klubów jeździeckich, a w zawodach startuje blisko tysiąc licencjonowanych zawodników. Co roku odbywa się ponad 100 oficjalnych zawodów jeździeckich, w tym renomowane międzynarodowe imprezy, jak Cavaliada i 4Foulee w Poznaniu, Festiwal Jeździecki Baborówko czy CSI Olsza. Wielokrotnie ośrodki jeździeckie z Wielkopolski były gospodarzami mistrzostw i Pucharów Polski, czy nawet Mistrzostw Świata i Europy.

Te liczby to tylko wierzchołek góry lodowej. Poza sportem wyczynowym jeździectwo w Wielkopolsce to olbrzymia społeczność ludzi z pasją, którzy startuję w zawodach towarzyskich i klubowych, jeżdżą konno rekreacyjnie, uczestniczą w pokazach, kibicują podczas zawodów, czy po prostu kochają konie.

Właśnie tak szeroką grupę koniarzy zamierzamy zjednoczyć wokół Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego. Strona Konna Wielkopolska ma być platformą informacyjną zarówno dla zainteresowanych sportem, jak i tych którzy chcą wiedzieć, gdzie można w Wielkopolsce pojeździć konno czy być świadkiem ciekawego wydarzenia jeździeckiego. Poza wyczerpującym zestawem funkcjonalności związanych z wykupieniem licencji, kalendarzem czy systemem szkolenia młodzieży chcemy stworzyć tu bazę sportowych i rekreacyjnych ośrodków jeździeckich oraz przekazywać informacje o wszystkim, co interesuje prawdziwych koniarzy z Wielkopolski.

Witamy na oficjalnej stronie Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego i zapraszamy do aktywnego współdziałania w jeździeckiej społeczności Wielkopolski!

NA KOŃ!

MAPA KONNEJ WIELKOPOLSKI

Budujmy bazę wiedzy o Konnej Wielkopolsce. Korzystamy z informacji znajdujących się w sieci internetowej i tworzymy mapę. Jeśli dane o Twoim ośrodku lub innym miejscu związanym z jeździectwem są niepoprawne / nieaktualne / niepełne – poinformuj nas o tym, prześlij poprawne informacje na adres marketing@wzjpoznan.pl